W nowoczesnych wnętrzach niekiedy brakuje klimatu i przyjaznej atmosfery. Drewniane meble kuchenne to świetny pomysł na tak charakterystyczne wnętrze. Dzieło stolarzy, które ma unikalny charakter. Historia i klimat, jakie w kuchni, czyli sercu domu, są przecież niezbędne. Jak odnaleźć się w tak urządzonym wnętrzu, gdy chcemy utrzymać aranżację w nieco współcześniejszym wydaniu? Podpowiadamy, co wybrać i dlaczego warto postawić na unikalne drewno.

Drewniane meble kuchenne – oceń swoje potrzeby

Na pierwszym miejscu powinny być nasze potrzeby i oczekiwania. Także gusta, bo w końcu kuchnia jest pomieszczeniem, w którym spędzamy sporo czasu każdego dnia. Istotą jest, by była zarówno praktyczna, jak i gustowna. Urządzona w sposób spójny i harmonijny. W gustownym i estetycznym wnętrzu gotowanie będzie przyjemnością, a czas upłynie miło, nawet na sprzątaniu.

Drewniane meble kuchenne najczęściej goszczą w aranżacjach tradycyjnych. Są kwintesencją stylu rustykalnego czy też prowansalskiego. Tak urządzona kuchnia spełni nasze oczekiwania, jeśli liczymy na szlachetną estetykę i niepowtarzalny charakter.

Gdy pałamy pewnym uwielbieniem do drewna, ale rustykalny styl niekoniecznie jest w naszym guście, możemy postawić na drewniane meble przełamane bardziej współczesnymi materiałami. Takimi, które wprowadzają nutę nowoczesności i powiew świeżości. Drewno doskonale komponuje się z metalem. Eleganckie sprzęty AGD czy też nowoczesne lampy, do drewnianych szafek będą pasować idealnie. Wnętrze stanie się nieco bardziej współczesne, ale wciąż nad wyraz gustowne i niepowtarzalne.

Drewno można komponować z błyszczącymi frontami szafek. Praktycznie z dowolną kolorystyką, bowiem mamy możliwość łączenia elementów odmiennych stylistycznie. Zadbajmy jedynie o to, by całość była spójna. Dobierając w podobnym stylu dekoracje, sprzęt i inne elementy wyposażenia.

Drewno – najlepsze rozwiązanie

Pośród dostępnych materiałów drewno wzbudza w nas wątpliwości, jeśli chodzi o kuchnię. Tutaj panują wysokie temperatury, wilgotność. Pojawia się uporczywy tłuszcz i kurz. Czy drewno nadaje się zatem na kuchenne wykonania? Okazuje się, że tak. Poza charakterem i ciekawym wydaniem, nie brakuje mu pożądanych właściwości. Drewno jest bardzo wytrzymałe, a dodatkowo zabezpieczone odpowiednim lakierem, przetrwa wiele lat. Poza tym to materiał naturalny, dzięki czemu kontakt z produktami spożywczymi jest bezpiecznym.

Jeśli zależy nam na wyjątkowym charakterze tego specyficznego pomieszczenia, wybierzmy drewniane meble kuchenne. Solidne, pięknie się prezentujące i na tyle uniwersalne, by stworzyć z ich pomocą nie tylko tradycyjną aranżację.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge