Farba ścienna z brokatem - niezwykły sposób na ożywienie wnętrza

Dekorując mieszkanie, mamy czasem ochotę na odrobinę szaleństwa – akcent glamour we wnętrzu utrzymanym w stylu współczesnym. Odpowiedni efekt może dać farba ścienna z brokatem. Połyskujące w blasku światła małe, metaliczne drobinki dadzą niezwykle imponujący efekt.  

Farba ścienna z brokatem nie każdemu przypadnie do gustu. Z pewnością nie spodoba się osobom, które nie przepadają za stylem glamour i wszystkim, co go przypomina. Blask, połysk, mieniąca się w świetle powierzchnia – to może niektórych zniechęcać. Są jednak i tacy, którzy dostrzegają urok w aranżacjach łączących współczesne, raczej proste i częściej surowe niż dekoracyjne wnętrza z akcentem przypominającym rozgwieżdżone niebo.

Przełam  monotonię

Jednolite, monochromatyczne pomieszczenia nie zawsze dobrze na nas oddziałują. Tendencja do utrzymania całego wnętrza w biało szarej kolorystyce może sprawiać, że staje się ono nudne i pozbawione energii. Wprowadzenie do niego żywego akcentu kolorystycznego znacznie poprawia efekt wizualny i nastrój przebywających w nim osób.

Czasem zamiast elementu wystroju o wyrazistej barwie, wystarczy farba ścienna z brokatem. Można pomalować nią jedną ze ścian wnętrza lub jej fragment. Stworzymy przy tym w pomieszczeniu niepowtarzalny klimat, ożywimy je, nadamy charakteru.

Farba ścienna z brokatem w akcji

Efekt opalizujących na płaszczyźnie ściany drobinek uzyskamy poprzez zastosowanie odpowiedniej, gotowej farby. Można też wykorzystać inną metodę. Na pomalowaną kolorową farbą płaszczyznę należy nanieść lakier, do którego wcześniej wmieszany został brokat. W obu przypadkach efekt powinien być zadowalający. Przy aplikacji warto zwrócić uwagę, by metaliczne drobinki zostały naniesione na ścianę w równomierny sposób.

Wybieramy kolor

Farba ścienna z brokatem może mieć zarówno żywe, energetyzujące kolory, jak i stonowane, chłodne barwy. W obu przypadkach otrzymany efekt będzie równie interesujący. Bardzo ważne jest to, z jakimi barwami i fakturami zestawiamy płaszczyznę pokrytą opalizującą farbą. Duże znaczenie dla uzyskanej w ten sposób aranżacji ma także światło we wnętrzu.

Gdzie sprawdzi się farba ścienna z brokatem?

Farba z opalizującymi drobinkami nie jest przeznaczona do konkretnego typu pomieszczeń. Wręcz przeciwnie, równie dobrze sprawdzi się w sypialni (tu proponuje się spokojne, stonowane barwy), jak i w salonie (w tym pomieszczeniu sprawdzą się zarówno energetyzujące kolory, jak i barwy zimne, które wpływają na domowników uspokajająco).

Nie trzeba dużych zmian we wnętrzu, by poprawić jego wygląd. Ożywić wnętrze możemy na wiele różnych sposobów. Charakteryzująca się ciekawym designem lampa, dekoracje ścienne, żywe kwiaty – to tylko kilka przykładów na wprowadzenie zmian w aranżacji. Dla osób, które we wnętrzach nie boją się odważnych akcentów dekoracyjnych, doskonałą propozycją może okazać się farba ścienna z brokatem. Jej aplikacja pomoże stworzyć w pomieszczeniu bardzo ciekawy efekt dekoracyjny i to przy niewielkim zaangażowaniu pracy oraz środków finansowych.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge