Wybór kabiny prysznicowej nie jest łatwym. Trzeba go podjąć możliwie wcześnie, bo typ kabiny zadecyduje o przygotowaniu podłogi. Kabiny typu walk in to jeden z nowszych trendów. Mają sporo zwolenników, ale i przeciwników. Jest to rozwiązanie, które znacząco różni się od znanych nam kabin prysznicowych. Zarówno pod względem przygotowania łazienki do montażu, jak i designu, a ostatecznie aranżacji, jaką uzyskuje się w ten sposób.

Kabiny typu walk in – zalety i wady

Panuje moda na otwarte przestrzenie, czemu sprzyjają kabiny typu walk in. Można liczyć na łazienkę, która sprawia wrażenie bardziej przestronnej. Korzystanie z takiego prysznica jest bardzo komfortowe. Dla wielu osób znacznie wygodniejsze niż tradycyjne rozwiązania. Podobnie rzecz się ma z utrzymaniem w czystości. Co ważne, taką kabinę można dopasować niezależnie od aranżacji łazienki. Sprawdza się w wydaniu klasycznym, nowoczesnym i bardzo minimalistycznym.

W tym minimalizmie tkwi siła. Prosta konstrukcja składająca się nawet z jednej tafli szkła. Bez zbędnych zakamarków i szczelin. Elementów ruchomych, które ulegają niszczeniu, uszkodzeniom, a przede wszystkim łatwo zbiera się w nich brud. Jest prosto, choć nie nudno i do tego bardzo funkcjonalnie.

Można postawić na kabinę wykonaną z jednej tafli szkła, dwóch bądź kilku. Samo zaś szkło może być całkowicie przezroczyste, mleczne bądź opatrzone wybraną grafiką. Z jednej strony zyskujemy na nowoczesnym elemencie łazienkowym, niezbędnym na co dzień, z drugiej zaś mamy do wyboru wykonanie, które cudownie wpisuje się nawet w rustykalne wnętrza. Dodając nuty luksusu i elegancji.

Główna wada to konieczność odpowiedniego przygotowania podłoża. Następnie montażu odpływu punktowego bądź liniowego. W łazience musi być zapewniona doskonała wentylacja oraz odpowiednia temperatura. Nie zawsze takie warunki będą możliwe do uzyskania lub przysporzą sporo pracy.

Doceniana prostota

Pośród dostępnych kabin prysznicowy, walk in zdobywa mimo wszystko coraz szersze grono zwolenników. Wpływa na to fakt, że można ją zamontować nawet w niewielkiej łazience, tym samym optycznie powiększając pomieszczenie. Starsze osoby, które mają problem z wchodzeniem do wanny, a nawet głębokiego brodzika, docenią fakt, że wchodzą pod prysznic praktycznie z poziomu podłogi.

Tafle szkła zamiast tradycyjnego brodzika? Rozwiązanie, które uzupełnia aranżację klasyczną, jak i mocno tradycyjną. Szkło idealnie komponuje się z drewnianymi wykonaniami. Z kolei pośród nowoczesnych łazienek, minimalistycznych czy też surowych, kabina stanie się uzupełnieniem. Wraz z metalowymi elementami wyposażenia oraz deszczownicą lub funkcjonalną słuchawką prysznicową, całość nabierze charakteru. Stanie się nie tylko elegancka, ale i luksusowa.

Jeśli zależy nam na rozwiązaniu funkcjonalnym i jednocześnie wysoce estetycznym, o wielu zaletach, kabiny typu walk in z powodzeniem spełnią nasze oczekiwania.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge