Aranżacja kuchenna to świetna okazja, by zrealizować swoje marzenia o wyjątkowej stylistyce. Jeśli zależy nam na oryginalnym wydaniu, kuchnie włoskie będą w sam raz! Łączą w sobie bowiem klimat domowego ogniska z nowoczesnością. Minimalizmem, ale nie surowością. Włoska kuchnia musi być funkcjonalna i przestronna, ale przede wszystkim przyjazna ludziom. Tutaj przecież spotykamy się z rodziną i znajomymi. Przed nami zadanie do wykonania – urządzanie.

Kuchnie włoskie – jak je stworzyć

Styl włoski to wysuwająca się na prowadzenie prostota. Nie banalność lecz umiejętność rezygnacji ze zbędnych sprzętów czy ozdób. Kuchnie włoskie nie lubią nadmiaru. Tym bardziej, że wszystko co niezbędne musi znaleźć się pod ręka. Gdy postawimy na zbyt dużą liczbę przedmiotów, elementów dekoracyjnych, nasza kuchnia stanie się po prostu zagracona i z pewnością daleko jej będzie do włoskiego klimatu.

Meble kuchenne nie muszą pochodzić typowo od włoskich producentów. Warto jednak poszukać takiego wyposażenia, jeśli pozwala na to budżet finansowy. Dlaczego? Ponieważ będziemy mogli liczyć na idealną precyzję wykonania. Piękne linie, szlachetne wykończenia i najwyższej jakości materiały. Szukając alternatywnych rozwiązań, tańszych bądź po prostu takich, które są dostępne na rynku krajowym, pamiętajmy o tych aspektach.

Kolorystyka i materiały we włoskiej kuchni

Weźmy pod uwagę barwy, jakie są pożądane dla tak tworzonego klimatu. W aranżacji może zagościć kolor biały oraz kremowy. Dozwolone są również subtelne brązy. Można pozwolić sobie na pastelową różę czy też delikatny dodatek turkusu. Ogólną zasadą jest wybór stonowanych kolorów. Takich, które są łatwe do zestawienia ze sobą. Aranżacja ma być bowiem elegancką i bezpretensjonalną.

Materiały, na które powinniśmy postawić to przede wszystkim kamień, drewno oraz ceramika. W kuchni mogą to być kamienne podłogi, blaty oraz wykończenia wnęk okiennych czy drzwiowych. Co ważne, kamień nie musi być obrobiony i oszlifowany. W swojej naturalnej formie zyskuje dodatkowo na roli dekoracyjnej.

Pochylając się na chwilę nad tą ostatnią – ornamenty i strojne dekoracje będą idealne do kuchni włoskich. Pamiętając wciąż o pierwotnej prostocie i redukcji nadmiernej liczby elementów. Jak połączyć te dwa aspekty? Wybierając materiały, meble i decydując się na wykończenia, które same w sobie stanowić będą dekorację.

Aranżacja włoska dla każdego

Tego typu aranżacje zawsze są przyjazne. Mogą współgrać z współczesnymi trendami. W końcu chodzi o to, by było estetycznie, elegancko i z zachowaniem porządku. Co za tym idzie, zyskamy na nowoczesnym wnętrzu, ale ciepłym i zachęcającym do spędzania w nim czasu.

Kuchnie włoskie to szyk, widoczny gust właścicieli i rzeźbienia. Specyficzny, ale bardzo przyjazny klimat. Spróbujmy stworzyć go w swojej kuchni, a każdy posiłek stanie się ucztą.

Ocena

One thought on “Kuchnie włoskie – aranżacja w klimacie Włoch”

  1. Po pierwsze prostota.
    W prawdziwych włoskich kuchniach zdecydowanie króluje kamień i drobne ornamenty.
    Kuchnia to zazwyczaj w tym kraju miejsce przyjazne, gdzie spotyka się cała rodzina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge