Odrabianie lekcji na kolanach, wypełnianie dokumentów przy posiłku bądź pisanie listów gdzieś w kącie, to nie najlepszy pomysł. Nie dość, że jest niewygodnie, męczymy kręgosłup, to i trudniej się skupić. Nawet w małym pokoiku musimy wygospodarować przestrzeń na biurko. Gdy już urządzimy taki kącik, przychodzi nam zmierzyć się z oświetleniem. Typowa lampka biurkowa to niejedyne rozwiązanie, na które możemy postawić. Co oferuje rynek oświetleniowy?

Oświetlenie punktowe w miejscu pracy

Przy biurku musimy mieć nie tylko miejsce na komputer czy półeczkę z dokumentami. Tutaj nie może zabraknąć doskonałego oświetlenia. Zamiast lampki biurkowej, która zabierze miejsce i nie zawsze oświetli tak, jak tego oczekujemy, możemy postawić na punktowe źródła światła.

W tej roli świetnie sprawdzają się nowoczesne spoty. Z kilku powodów. Przede wszystkim są to uniwersalne oprawy. Nie będziemy mieć problemu z dopasowaniem ich do wykreowanego wnętrza. Nowoczesnej aranżacji dopełnią, a w tej tradycyjnej staną się po prostu skromnym punktem oświetleniowym. Spot light to skupiona wiązka światła. Czyli taka, jakiej potrzebujemy w miejscu, gdzie liczymy na koncentrację i maksymalne skupienie.

Wybierając oprawę, w której znajdzie się więcej niż jeden punkt, do tego ruchomy, z powodzeniem dowolnie ukierunkujemy światło. Jedno źródło może padać równomiernie na całe biurko, by swobodnie pisać czy pracować na komputerze. Te umieszczone na obrzeżach można skierować na ścianę, gdzie zagościła tablica, na której zapisujemy najważniejsze rzeczy. Funkcjonalność mamy zagwarantowaną.

Oszczędnie i na długi czas użytkowania

Spot light to zastosowanie nowoczesnych i chętnie wybieranych ledów. Dochodzimy zatem do kolejnej zalety, czyli oszczędności. Tradycyjne żarówki przychodziło nam wymieniać, czasami nawet kilka razy w roku. Dobrze dobrane źródło światła, w postaci ledów, pozwoli cieszyć się równomiernym oświetleniem, przez naprawdę długi czas. Z kolei rachunki za prąd nie muszą zaskakiwać.

Takie punktowe oświetlenie w postaci spot light w miejscu nauki czy pracy, to duża oszczędność miejsca na biurku. Oprawy możemy bowiem zamontować zarówno na ścianie, jak i na suficie. Fundując sobie tak dobrze oświetlone biurko, jak tylko mamy na to ochotę. Wybór kilku ruchomych źródeł światła to jeszcze jeden atut. Precyzyjnie oświetlamy przestrzeń, w której oddajemy się nauce lub pracy, ale światło w postaci wąskiej wiązki, nie oślepia innych. To szczególnie ważne, gdy nie możemy pozwolić sobie na oddzielnie pomieszczenie do pracy i biurko wędruje chociażby do salonu. Z pomocą spot lightów bez problemu wyodrębnimy poszczególne strefy.

Można by rzec, iż mamy do czynienia z idealną oprawą oświetleniową. Cała tajemnica tkwi w prostocie, precyzji wykonania i świetle o wąskiej wiązce, którym można dowolnie sterować. Spróbujmy zrezygnować z lampki biurkowej i postawić na spoty. Nawet, jeśli bliższa jest nam aranżacja tradycyjna, bo spot light to nie tylko nowoczesność.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge