Najtańsze ogrzewanie elektryczne - sprawdź, co musisz o nim wiedzieć

Ogrzewanie elektryczne jest wygodne w użytkowaniu, ale niestety nie zawsze tanie. Zdarza się, że wiele osób odstraszają właśnie związane z jego eksploatacją koszty. Wysoki rachunek za prąd bywa przyczyną rezygnacji z ogrzewania elektrycznego i pozostania przy innych, nie zawsze ekologicznych i efektywnych systemach grzewczych. Sytuacja ta może się jednak zmienić po pojawieniu się na rynku urządzeń hybrydowych. Ich liczne zalety przekonują wielu użytkowników.

Hybrydowe grzejniki elektryczne to nowoczesne urządzenia produkowane przez firmę z wieloletnim doświadczeniem w zakresie projektowania urządzeń grzewczych. Dewizą, która przyświecała producentowi przy ich projektowaniu, było stworzenie urządzeń, które będą wydajne, wygodne w użytkowaniu i pozwolą obniżyć koszty ogrzewania energią.

Jak zbudowana jest hybryda?

Kluczem do sukcesu było wykorzystanie w grzejnikach hybrydowych dwóch niezależnych systemów grzewczych tak, by stworzyć najtańsze ogrzewanie elektryczne. Zastosowano tu ogrzewanie konwekcyjne oraz ogrzewanie podczerwienią, a samo urządzenie zaprojektowano w taki sposób, by wykorzystywało największe zalety obu systemów.

Działaniem ogrzewania konwekcyjnego i podczerwienią steruje wbudowany w urządzenie i zaprojektowany specjalnie na jego potrzeby inteligentny termostat. Zdaniem producenta takie rozwiązanie pozwala na szybką odpowiedź grzejnika na zmieniające się w pomieszczeniu warunki. Termostat załącza albo wyłącza poszczególne systemy grzewcze, reagując na panującą we wnętrzu temperaturę.

Zadanie systemów grzewczych

Jak już wspomnieliśmy, opisane tutaj elektryczne grzejniki hybrydowe zostały zaprojektowane tak, by wykorzystywać największe zalety każdego, wchodzącego w ich skład systemu grzewczego. Ogrzewanie konwekcyjne pozwala szybko podnieść we wnętrzu temperaturę do poziomu oczekiwanego przez użytkowników. Nie pozostaje to bez znaczenia przy nagłych spadkach temperatury na zewnątrz albo, gdy wracamy do domu po dłuższej nieobecności. Z kolei ogrzewanie podczerwienią utrzymuje temperaturę na stałym poziomie przy jednoczesnym niewielkim poborze mocy. Odpowiednie połączenie pracy obu systemów pozwoliło stworzyć ogrzewanie dostosowane do potrzeb użytkowników – działające sprawnie, niedrogie w eksploatacji i wygodne w użytkowaniu.

Ogrzewanie konwekcyjne załącza się wtedy, gdy zachodzi potrzeba podniesienia temperatury w pomieszczeniu. Ogrzewanie takie działa szybko, co ma ogromny wpływ na komfort domowników. Kiedy we wnętrzu osiągnięta zostanie pożądana przez użytkowników temperatura, ten system grzewczy zostaje wyłączony i działa jedynie ogrzewanie na podczerwień. Jego zadaniem – jak już wspomnieliśmy powyżej – jest utrzymanie temperatury na stałym poziomie. W ten sposób działa wydajne i ekonomiczne urządzenie grzewcze. Na jego efektywność wpływa jednak coś jeszcze. Producent zadbał o zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń, które ograniczają niepotrzebne straty energii i wpływają na obniżenie rachunku za prąd.

Dodatkowe funkcje grzejników hybrydowych

Jakież to rozwiązania zastosowano w grzejnikach hybrydowych? Niektóre z tych, które wprowadzono w hybrydach, są stosowane już dość często, inne są nowatorskie, a nawet zaskakujące.

Czujnik otwartego okna

Potencjalny użytkownik, decydujący się na wykorzystanie ogrzewania elektrycznego, powinien wiedzieć, że opisane tutaj grzejniki reagują, gdy w pomieszczeniu pozostawione zostanie otwarte okno. Po jego wykryciu urządzenie automatycznie przechodzi w tryb przeciwzamrożeniowy. Zapobiega to niepotrzebnym stratom energii i decyduje o przewadze tego typu urządzeń nad innymi grzejnikami elektrycznymi.

Czujnik obecności w pomieszczeniu

Kolejną zaletą grzejników hybrydowych jest wbudowany czujnik ruchu. Jego zadaniem jest wykrywanie w pomieszczeniu obecności użytkowników. Jeśli to nastąpi, urządzenie automatycznie ustawi pożądaną temperaturę. To kolejny sposób ograniczania niepotrzebnych strat zużycia energii, a co za tym idzie obniżania kosztów ogrzewania.

Zdalne sterowanie grzejnikiem

Ogromnym udogodnieniem dla użytkowników jest możliwość zdalnego sterowania grzejnikiem hybrydowym. Umożliwia ustawienie odpowiedniej temperatury nawet wtedy, gdy użytkownicy znajdują się poza domem.

Elektryczne ogrzewanie nie musi być tylko wygodne. Jak pokazuje powyższy przykład, może być również wydajne, funkcjonalne i nowoczesne. Najważniejsze jednak jest to, że pozwala na poczynienie oszczędności w domowym budżecie.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge