Aranżacje hygge zyskują na popularności. Do naszych domowych wnętrz wnoszą bardzo przyjazną atmosferę. Przytulny klimat i oczywiście to, co w hygge najważniejsze, czyli poczucie szczęścia. Równie dobrze można się pokusić o wybór oświetlenia łazienkowego, który idealnie wpisze się w tak urozmaiconą przestrzeń. Jeśli hygge to synonim szczęścia, błogich chwil, relaksu i samych miłych wspomnień, to do łazienki nadaje się wprost idealnie!

Lampy łazienkowe w stylu hygge

Pozostaje znaleźć odpowiedź na pytanie, jak w takim razie wybrać oświetlenie? Pomysłów, inspiracji, jak i porad odnośnie elementów wyposażenia w takich aranżacjach, jest całkiem sporo. Z oświetleniem mamy już nieco większy problem. Chociaż… tak naprawdę to nie problem! Wystarczy trzymać się tych samych zasad, co w przypadku wyboru wszystkich przedmiotów, mebli czy dodatków do przestrzeni tworzonych na modłę hygge.

Ma być przede wszystkim przytulnie i nastrojowo, a do tego idealnie nadają się lampy łazienkowe, które oferują ciepłą barwę światła. W swojej nowoczesności znajdują miejsce na klasykę i dość proste wykonania. Nie są zbyt fantazyjne, nie wnoszą przepychu do wnętrza i nie czynią go zbędnie luksusowym. Wiązka światła sącząca się spod mlecznego szkła sprawia, że łazienka wypełnia się subtelnością, a jednocześnie na tyle wyrazistym oświetleniem, by komfortowo korzystać z przestrzeni.

Z nowoczesnych i naturalnych materiałów

Panująca moda na wykorzystywanie naturalnych materiałów, to idealny dla czas dla lubianego stylu hygge. W lampach znajdujemy połączenie stali wraz z drewnem. Takie kompozycje wpisują się w łazienki zarówno tradycyjne, klasyczne, jak i nowoczesne. Każda z nich może nieść ze sobą znamiona aranżacji hygge, bo duński styl wprost uwielbia drewniane akcenty.

By łazienkę uczynić jeszcze bardziej przytulną i klimatyczną, warto zrezygnować z oświetlenia głównego, na rzecz znacznie większej liczby mniejszych źródeł światła. Idealnie sprawdzają się skromne kinkiety, ale te najbardziej przypominające swoje pierwowzory. Ich podstawa czy też oprawa może przypominać świeczki, po których skapuje wosk. Dzięki temu hygge zagości na dobre w łazience, bo to właśnie duński styl opiewa na użytkowanie sporej liczby świeczek.

Nie zapominając o walorach użytkowych

Hygge pod względem funkcjonalności czy poszczególnych parametrów, wymaga spełniania tych samych warunków, co każdego rodzaju oświetlenie. Potrzeba konstrukcji odpornych na działanie wilgoci i pary wodnej. W miarę łatwych do utrzymania w czystości.

Źródło światła musi być montowane na odpowiedniej wysokości oraz takiej odległości, która pozwoli na równomierne oświetlenie. Całej przestrzeni, ale i doświetlenie poszczególnych stref czy zakamarków. Rodzaj oraz kształt kloszy zadecydują kolejno o wyeliminowaniu cieni oraz maksymalnym komforcie wykonywania czynności pielęgnacyjnych przed lustrem.

Kameralna i intymna atmosfera w łazience jest możliwa do osiągnięcia. Uwzględniając podstawowe zasady hygge, jak i te, które tyczą się dobierania oświetlenia, stworzymy łazienką wyjątkową.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge