Kinkiety bardzo chętnie stosujemy we wnętrzach domowych. To dzięki nim jesteśmy w stanie doświetlić te pomieszczenia i fragmenty przestrzeni, do których nie dociera światło centralne. Poza funkcjonalnością oferują nam również możliwość stworzeni unikalnej atmosfery. Ciepłej i przyjaznej, choć opatrzone źródłem światła o chłodnej barwie, doskonale uzupełnią klimat nowoczesnego wystroju. Istotą staje się ich prawidłowy dobór do pomieszczenia, w zależności od funkcji, jakie spełnia to ostatnie oraz przyjętej aranżacji.

Lampy ścienne do każdego wnętrza

Kinkiety o klasycznych wykonaniach są uniwersalne. Można je dopasować praktycznie do każdego wnętrza. Wystarczy zadbać o wybór odpowiedniej konstrukcji. Projektu, który będzie spójny wraz z innym typem lamp, jakie zagościły we wnętrzu. Uniwersalne nie oznaczają, że muszą być nudne. Chodzi o klasykę i prostotę, które dają efekt estetycznego, eleganckiego wykonania. Doskonałego do salonów, pokojów dziennych czy jadalni. Wszędzie tam, gdzie kinkiet ma być przede wszystkim funkcjonalny.

Stylizowane kinkiety będą idealne do wnętrz, których aranżacje raczą nas metaforycznym powrotem do przeszłości. Tutaj mamy do wyboru jedno bądź dwa ramiona, najczęściej wygięte w łuk i wychodzące z podstawy, która do złudzenia przypomina świecznik.

Kinkiety nowoczesne to w dużej mierze designerskie projekty. Zdecydowanie bardziej rozbudowane, choć niekoniecznie rzucające się w oczy pod względem swoich rozmiarów. Cechuje je zastosowanie najnowocześniejszych materiałów. Ciekawe wzornictwo i geometryczne kształty. Wykonania, które mogą rzucać się w oczy, jak i te, które wtapiają się w tło, a ich obecność zdradza jedynie sączące się ze ściany światło.

Najbardziej wymagające są lampy ścienne stosowane w kuchniach oraz łazienkach. Pomieszczeniach, w których panują trudniejsze warunki. Wyższa wilgotność, podatność na zabrudzenia. Muszą zatem opiewać na doskonale dobrane parametry i precyzyjne wykonania, które będą łączyć w sobie funkcjonalność oraz rolę dekoracyjną.

Kinkiety a styl wnętrza

Różnorodność dostępnych form jest tak duża, że możemy mieć wątpliwości, co sprawdzi się w naszych wnętrzach. Jak zatem wybierać? W przypadku aranżacji skandynawskich stawiając na proste formy, najlepiej jednobarwne, stonowane, z akcentami drewnianymi. Proste formy sprawdzą się również we wnętrzach retro. Tu jednak możemy wybrać wyraziste i soczyste kolory. Z kolei do pomieszczeń rustykalnych pasować będą kinkiety drewniane, postarzane, z materiałowymi abażurami.

Stylistyka glamour uwielbia błyskotki. Lampy bogato zdobione, z elementami, jak kryształki czy lusterka, pozwolą spotęgować efekty świetlne. Takie rozwiązanie może sprawdzić się również we wnętrzach bardzo luksusowych. Z kolei do nowoczesnych należy wybierać formy uniwersalne, minimalistyczne i neutralne, które posiadają energooszczędne źródła światła.

Choć wybór nie jest łatwy, oferty producentów pozwalają znaleźć wykonania na każdą kieszeń i przede wszystkim do każdego wnętrza, by dopełnić wybranej aranżacji.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge