Zimowa aura to okazja nie tylko do tego, by wyjechać w góry i uprawiać sporty zimowe. To właśnie o tej porze roku dobrze jest budować odporność organizmu. Wyjazdy to nie wszystko. Do wzmacniania ciała i skutecznej ochrony przed infekcjami, warto wykorzystać własny ogród, i to zimą! Dni są niestety krótkie, a spacery wieczorami po ciemku, niekoniecznie bezpiecznie. Co zrobić? Wyjść do ogrodu i znaleźć trochę czasu, by się poruszać.

Organizacja ogrodowej przestrzeni

W ogrodzie dbamy przede wszystkim o jego aranżację. Ma być spójna, harmonijna i zgodna z naszymi gustami. Znajdujemy miejsce dla ciekawych okazów roślin, które ubarwiają ogród. Pojawiają się drzewa owocowe, dzięki którym można liczyć na ekologiczne i najzdrowsze dary natury. Staramy się także wygospodarować miejsce na grilla lub ognisko, bo nie ma nic przyjemniejszego niż spotkania z rodziną i znajomymi w takich okolicznościach.

Powyższy obraz kojarzy się z letnim ogrodem, kiedy wszystko kwitnie mamiąc barwami i zapachami. Zimą jednak ogród może być równie ciekawy. Ośnieżone drzewa i krzewy wprost hipnotyzują. Warto w takiej aurze oddać się aktywności fizycznej. Po ogrodzie można spacerować lub krótko potruchtać. Wykonać kilka prostych ćwiczeń, a na odpoczynek przydają się meble ogrodowe.

Te, które mają przetrwać zimę, powinny być wykonane z materiałów odpornych na działanie czynników zewnętrznych. Spośród wszystkich wykonań dobrze sprawdza się technorattan. Bazujące na nim meble do ogrodu przez cały rok mogą stać na zewnątrz. Niestraszna im wilgoć, opady, promienie słońca czy zmienne temperatury. Nie trzeba martwić się o ich przechowywanie, co zwykle bywa problematyczne w przypadku sprzętów ogrodowych.

Ciekawie zaaranżowany ogród zimowy

Aranżacja ogrodu ma niebagatelne znaczenie dla naszego własnego poczucia estetyki. Liczymy przecież na dobre samopoczucie i chęć, by w ogrodzie spędzać czas. Pierwsze kroki w projektowaniu ogrodu dotyczą roślinności i ścieżek, po których się poruszamy. W kolejnymi etapie zastanawiamy się nad wyposażeniem, w tym meblami ogrodowymi.

Wiele zależy od tego, jaka stylistyka jest nam najbliższa. Nie można również zapominać o architekturze domu. Innych produktów wymaga klimat vintagowy, a innych współczesny. Meble ogrodowe z technorattanu wpisują się w potrzeby obydwu aranżacji małej architektury. Pod tym względem są uniwersalne. Elastyczne zaś w swoim charakterze, bo kształtami, konstrukcjami, kolorystyką i łączeniami z innymi materiałami, powodują za każdym razem stworzenie oryginalnej aranżacji ogrodu.

W takiej aurze podejmowanie aktywności fizycznej każdego dnia, jest przyjemnością. Można cieszyć się dniem, pomimo panującego mrozu i padającego śniegu. Organizm na tym korzysta, bo poprawia się kondycja, wytrzymałość. To doskonały sposób na zahartowanie się, a tym samym uniknięcie kolejnych infekcji w okresie wzmożonych zachorowań. Niech zatem projektowanie małej architektury ogrodu bierze pod uwagę wybór mebli, na których będzie można odpocząć przez chwilę, po intensywnych ćwiczeniach.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge