Wnętrze pokoju - jak je ożywić

Niektóre osoby nie zdają sobie sprawy, jak wiele zyskuje wnętrze pokoju, dzięki odpowiednio dobranym dekoracjom ściennym. Tymczasem takie dodatki potrafią zdziałać cuda. Mogą sprawić, że pomieszczenie stanie się bardziej przytulne, klimatyczne lub eleganckie. Jak zaplanować taką dekorację? Pomysłów może być wiele. Inspiracji możesz szukać w sieci, katalogach i magazynach wnętrzarskich albo w tym artykule.

Jakie elementy dekoracyjne wybrać, by pomieszczenie wyglądało dobrze. Przede wszystkim takie, które dobrze wpasują się we wnętrze pokoju. Mogą być oryginalne, nietuzinkowe albo całkiem zwyczajne, za to doskonale współgrające z resztą wnętrza.

Sposób na klimatyczne wnętrze pokoju

Szczególna uwaga poświęcona aranżacji wnętrza, i to zarówno w tym podstawowym zakresie, jak i wyborze dekoracji i dodatków, pozwoli stworzyć gustowne i harmonijne wnętrze. Niezwykle istotną sprawą pozostaje tu dostosowanie elementów dekoracyjnych do stylistyki wnętrza.

Warto pamiętać, że dekoracje ścienne, jak zwykło się dawniej uważać, nie muszą ograniczać się do tapet, obrazów i zegarów ściennych. Dziś asortyment elementów dekoracyjnych jest znacznie bogatszy. Wybierać można spośród fototapet, naklejek naściennych, kamieni dekoracyjnych, wbudowanych w ścianę lamp, czy dodających wnętrzu niezwykłego klimatu opraw oświetleniowych.

Inspirujące pomysły

Każde wnętrze jest inne i może wymagać zastosowania odmiennych elementów dekoracyjnych. Najlepsze i najbardziej oryginalne pomysły będą sprawiać, ze wnętrze nabierze niepowtarzalnego wyglądu. Sposobów dekoracji ścian pokoju jest naprawdę wiele.

Możesz zdecydować się na wykorzystanie koloru. Ciekawa barwa już sama w sobie będzie stanowić wzbudzającą zainteresowanie dekorację. Możesz pokusić się także o połączenie na ścianach dwóch, a nawet więcej kolorów. Ich odpowiedni dobór wymaga jednak wysokiego zmysłu estetycznego. Nie można też przesadzić z ilością kolorów, żeby wnętrze pokoju nie stało się zbyt pstrokate.

Inne metody to wykorzystanie niecodziennej faktury lub wzoru. Niektórzy dekoratorzy wnętrz stosują też efekt wzajemnego przenikania się płaszczyzn. Możesz zatem ozdobić ścianę pokoju, wykorzystując:

  • trójwymiarowe panele ścienne,
  • kamienie dekoracyjne,
  • ciekawy obraz,
  • przyciągającą oko grafiką lub plakat,
  • wbudowaną w ścianę półką – sprawdzi się ona zarówno w stylu nowoczesnym, retro, jak vintage,
  • kompozycję zawierających ciekawą treść, grafikę lub zdjęcia ramek, lub antyram,
  • wydruk w dużym formacie – bardzo modna jest ostatnio w tej formie makrofotografia,
  • tapetę o ciekawym wzorze umieszczoną w ramie,
  • lustro, które będzie wyglądać bardzo ciekawie i optycznie powiększy pokój,
  • samodzielnie wykonaną grafikę ścienną.

Krótkie podsumowanie

Jak widzisz, propozycji na ciekawe udekorowanie ściany może być naprawdę wiele, a ty możesz sobie w tym względzie poszaleć. Jeśli lubisz dekorować wnętrze pokoju i posiadasz ku temu zdolności, z pewnością stworzysz niezwykłe kompozycje, które będą wzbudzać podziw odwiedzających pomieszczenie gości. Jeśli natomiast szukasz inspiracji i ciekawych pomysłów, by urządzić wnętrze pokoju, mam nadzieję, że niniejszy wpis będzie ci pomocny.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge