Wystrój przed domem to zadanie, które może nam sprawić wiele radości, ale i przysporzyć odrobinę trudności. Nie możemy bowiem wybierać czegokolwiek, rozmieszczać jakkolwiek i zapominać o funkcjonalności na rzecz taniości. Poza tym, co nagle to po diable! Zaplanujmy swoją zieloną architekturę przed domem, by mieć pewność, że będzie nam się podobała, ale i spełniała swoje funkcje.

Wystrój przed domem – ważne oświetlenie

Oświetlenie spełnia bardzo ważną rolę w otoczeniu naokoło domu. Z jednej strony praktyczne, bo zapewnia bezpieczeństwo poruszania się po wszystkich ścieżkach. Z drugiej zaś jest w stanie udekorować ogród. Nawet ten najmniejszy i najskromniejszy, ale ciekawie urządzony i odpowiednio oświetlony, będzie fascynował i wzbudzał zainteresowanie.

Zastosowane lampy i moc, barwa czy kierunek padania światła, będą decydować o uwydatnieniu atutów, jak i ukryciu pewnych niedoskonałości zielonej architektury. Wybierając oświetlenie do ogrodu należy pamiętać o tym, że inaczej będzie wyglądało umiejscowione pośród wolnych fragmentów przestrzeni, a zupełnie inaczej, gdy zechcemy podświetlić rośliny.

Ważny aspekt to wybór lamp, które są w stanie poradzić sobie z warunkami atmosferycznymi. Muszą być odporne na wilgoć, kurz, promienie słoneczne i opady. Tylko w taki sposób będą przez cały czas oferować światło o tym samym natężeniu, a ich oprawy nie stracą na swoich walorach ozdobnych.

Wybór roślinności

Roślinność przed domem dodaje uroku, tworzy atmosferę i zachęca do relaksu. Nie musimy stawiać na egzotyczne gatunki, by wystrój przed domem był ciekawy, bajecznie kolorowy i odpowiadający naszym gustom. Spośród powszechnie dostępnych gatunków roślin, krzewów czy drzew, i to w przystępnych cenach, możemy z powodzeniem znaleźć propozycje spełniające wszystkie stawiane przed nimi wymagania.

Poszukując konkretnych gatunków, bierzmy pod uwagę rodzaj ziemi, stopień nasłonecznienia, żyzność i oczywiście czas oraz wysiłek, jakie będziemy w stanie poświęcić na pielęgnację roślinności. Nic nam bowiem po kolorach i wyjątkowych roślinach, jeśli w krótkim czasie zostaną zaniedbane.

Meble ogrodowe

Wystrój przed domem to także meble, które wybierzemy na taras, werandę czy do ogrodu. Ciekawym pomysłem są meble wykonane z palet. Odpowiadające na trendy związane z ekologią, ale i świetnie się prezentujące. Alternatywa to meble z technorattanu, który ostatnio zyskuje na popularności. Trwałe, estetyczne i całoroczne! Niestraszne im bowiem żadne warunki atmosferyczne.

Na wystrój przed domem ostatecznie będzie wpływać wiele elementów. Przemyślmy dobrze swój budżet, własne oczekiwania, ale i wymagania, jakie stawia już zagospodarowany teren. Cieszmy się nim!

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge