Wszystko, co trzeba wiedzieć o formach silikonowych

Formy silikonowe dostępne są w sprzedaży od wielu lat i z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Są tanie i łatwe do utrzymania w czystości. Co trzeba wiedzieć o formach silikonowych? Dlaczego warto je zakupić?

Dlaczego warto zakupić formy silikonowe do ciast?

Formy silikonowe od ponad dekady dostępne są w sklepach. W ostatnim czasie przeżywają prawdziwy renesans, który związany jest z trendami w cukiernictwie. Tradycyjne blachówki do wypieków zastępowane są nowoczesnymi formami silikonowymi, które dają dużo większe możliwości wykonania nowoczesnych wyrobów cukierniczych.

Formy silikonowe charakteryzują się bardzo dużą giętkością. Atutem jest również duży wybór kształtów i rozmiarów. Kolejną zaletą jest duży zakres tolerancji temperatur od -60° do 240° C, dzięki temu można w nich piec oraz przygotowywać mrożone desery.

Zalety form silikonowych

Formy silikonowe mają bardzo wiele zalet. Najważniejszymi z nich są:

  • sposób użytkowania – można je używać zarówno do pieczenia, jak i mrożenia;
  • łatwa do czyszczenia nieprzywieralna powłoka;
  • elastyczne tworzywo ułatwia wyciąganie wypieków oraz mrożonych deserów, dzięki temu mogą mieć fantazyjny kształt;
  • wygodne w przechowywaniu – nie zajmują wiele miejsca;
  • łatwe w utrzymaniu czystości – można je myć w zmywarce;
  • trwałość na lata – nie ulegają korozji.

Jakie silikonowe formy do wypieków warto kupić?

Producenci profesjonalnych silikonowych form do wypieków prześcigają się w tworzeniu nowych atrakcyjnych wzorów zarówno do ciast klasycznych, jak i modnych monoporcji – ciastek o wielkości dla jednej osoby. W każdym domu nie powinno zabraknąć form do wypieków takich jak keks czy tort. Jeśli pani domu lubi piec, to świetnie sprawdzą się również formy do mufinek, monoporcji czy mikro deserów. W każdym domu nie powinno także zabraknąć form tematycznych, np. w kształcie owoców. Sprawdzą się świetnie, np. do wykonania kostek lodu czy przygotowania owocowych dodatków do deseru.  

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these